Save'y w grach od Valve będą archiwizowane w sieci

W czasach kiedy coraz więcej firm odwraca się plecami od graczy PC, Valve postanowiło znaleźć sposób na umilenie im życia. Firma właśnie ogłosiła projekt "Steam Cloud".

Ciężko by było znaleźć pecetowego gracza, który nie był zirytowany archiwizacją saveów przed formatowaniem lub zmianą komputera na nowy. Nie wspomnę nawet o ciągłym, mozolnym przestawianiu ustawień graficznych i klawiszologii. Valve znalazł na te problemy doskonały sposób.

Ich wynalazek to Steam Cloud. Dzięki niemu archiwizacja saveów i wszelkie ustawienia graficzne czy klawiszologii zostaną zapisane także po stronie serwera. Pozwoli to dużo wygodniejszą grę i to nie tylko w obrębie swojego domu. Własne ustawienia będzie można także szybko wczytać chociażby uruchamiając daną grę na komputerze kolegi.

Prócz tego program będzie oferował możliwość automatycznego ściągania patchy i zbierania danych o systemie, co pozwoli na automatyczne określenie optymalnych ustawień graficznych w danej grze.

Steam Cloud będzie całkowicie darmowy, a docelowo, jak wynika z samej nazwy, powiązane mają być z nim gry dostępne w systemie Steam. Niestety nie wiadomo na razie kiedy można się spodziewać premiery tego przydatnego programu.