ScanMaker i700

Najnowszy skaner firmy Microtek to jeden z najbardziej udanych produktów tej firmy. Szybki i bogato wyposażony, idealny dla studiów graficznych.

Najnowszy skaner firmy Microtek to jeden z najbardziej udanych produktów tej firmy. Szybki i bogato wyposażony, idealny dla studiów graficznych.

ScanMaker i700
Głównym parametrem, który robi wrażenie, jest rozdzielczość skanowania - 9600 x 4800 dpi. Kolejnym powodem, dla którego warto kupić ten skaner, jest wbudowana technologia Digital ICE (automatycznie usuwa z filmów i zdjęć brud, zadrapania, rysy i zacieki) oraz ColoRescue (ożywia wyblakłe filmy i zdjęcia). Obie funkcje działają wyśmienicie i potrafią czynić cuda nawet z bardzo starymi i zniszczonymi oryginałami. Dodatkowo skaner jest wyposażony w komplet ramek do skanowania materiałów przezroczystych. Nowością jest również opatentowany przez firmę Microtek system FilmView, umożliwiający przeglądanie slajdów bez dokonywania prescanu. Jakość skanowania jest świetna. ScanMaker i700 bardzo wiernie oddaje kolory. Rzeczywiście skanuje z rozdzielczością zbliżoną do 9600 x 4800 dpi, chociaż tak naprawdę, to trudno chyba będzie znaleźć tak idealnie przygotowany oryginał, aby skanowanie z taką dużą rozdzielczością miało sens (poza tym efektem takiego skanowania są pliki monstrualnych wielkości). Sterowniki skanera wyposażone są w funkcję odrastrowywania (descreening), ale opcja ta nie została rozwinięta zbytnio i wciąż realizowana jest bardziej jako rozmydlenie skanowanego obrazu, a nie rzeczywiste usunięcie rastra.

Skaner został także wyposażony w profesjonalne oprogramowanie SilverFast SE firmy LaserSoft w najnowszej wersji. Model ScanMaker i700 w wersji Plus ma dołączony program SilverFast Ai.

ScanMaker i700 do komputera może być podłączony przez porty USB 2.0 lub FireWire. Dodatkowym bonusem jest możliwość pracy skanera w sieci.

produkt ScanMaker i700

producent Microtek,http://www.microtek.com

cena brutto 2600 zł

konkurenci Canon, Epson, HP

kontakt Umax,http://www.umax-polska.pl

za:

Świetna jakość skanowania, wbudowana technika oczyszczania skanów, możliwość pracy w sieci.

przeciw:

Wysoka cena.