Scenarzyści Iron Mana zatrudnieni do nowego filmu Tomb Raider

Znani hollywoodzcy scenarzyści, którzy współtworzyli m.in. Iron Mana, otrzymali zlecenie napisania scenariusza do nowego filmu Tomb Raider. Nie będzie on kontynuacją dwóch pierwszych części, które trafiły do kin na początku poprzedniej dekady. Ma on przedstawiać pochodzenie Lary Croft.

We wcześniejszych filmach w Larę Croft wcieliła się Angelina Jolie

Polecamy:

Pobierz

Serwis hollywoodreporter.com podał, że producent GK Films zatrudnił Marka Fergusa i Hawka Otsby’ego do napisania scenariusza nowego filmu Tomb Raider, który ma trafić do kin około 2013 roku. Wcześniej wspólnie stworzyli scenariusz filmu Iron Man i pracowali razem przy powstawaniu scenariusza adaptowanego dla filmu Ludzkie dzieci.

Scenarzyści mówią, że chcą stworzyć historię pochodzenia Lary Croft i umocnić jej miejsce koło Ellen Ripley i Sary Connor w panteonie największych bohaterek kina akcji. Nie wiadomo jeszcze kto zagra główną bohaterkę, ale raczej nie będzie to, dzisiaj 35-letnia, Angelina Jolie, która wcieliła się w tę rolę w 2001 i 2003 roku.

GK Films przejęło prawa do filmu od firmy Square Enix dwa miesiące temu i wszystko wskazuje na to, że mają co do niego ambitne plany. Również nadchodząca gra studia Crystal Dynamics ma przedstawiać losy młodej Lary Croft. Nie wiadomo jednak, czy obie historie będą miały ze sobą coś wspólnego.