Scenarzysta "Krzyku" chciałby wskrzesić dwa kultowe horrory z lat 80-tych

Guy Busick, jeden ze scenarzystów nowej odsłony serii “Krzyk” ma apetyt na reboot albo sequel dwóch klasycznych horrorów z lat 80-tych. Chodzi o "Piątek trzynastego" i "Koszmar z ulicy Wiązów".

fot. Wikipedia

Guy Busick to połowa reżyserskiego teamu odpowiedzialnego za piątą odsłonę "Krzyku". Ta średnio budżetowa produkcja po debiucie kinowym w ubiegłym miesiącu może się pochwalić solidnym zarobkiem ponad 100 mln dolarów. Wiemy już też, że na fali sukcesu powstanie szósta część serii.

Tymczasem ambicje Busicka sięgają dużo dalej, bo w rozmowie z arabskim serwisem rozrywkowym FilFan, scenarzysta zdradził, że marzy o podjęciu się prac nad nowymi odsłonami dwóch klasycznych horrorów z lat 80-tych. Chodzi o "Piątek trzynastego" (1980) i "Koszmar z ulicy Wiązów" (1984) Wesa Cravena.

Zobacz również:

Zobacz też: Oto 10 horrorów, które kosztowały grosze, a zarobiły miliony

O ile powyższe klasyki nadal pozostają dla Busicka w sferze bliżej nie sprecyzowanych planów, scenarzysta potwierdził swój udział w produkcji nowej odsłony serii "Oszukać przeznaczenie". Warto przypomnieć, że ostatnia piąta część "Final Destination" miała swoją premierę ponad dekadę temu.