Ściśle tajne materiały o UFO - najpierw Francja, teraz Wielka Brytania

Na początku minionego roku Francja zapowiedziała publiczne udostępnienie materiałów zgromadzonych podczas 30 lat badań nad UFO. Teraz na podobny ruch zdecydowało się Narodowe Archiwum Wielkiej Brytanii.

W zeszłym roku francuska agencja kosmiczna zapowiedziała stworzenie witryny, na której zostanie zgromadzona i udostępniona internautom wszelka dokumentacja dotycząca m.in. UFO (patrz artykuł: "UFO w Internecie - już niedługo, całkowicie za darmo").

Niezidentyfikowany obiekt latający nad Francją w 1952 roku

Niezidentyfikowany obiekt latający nad Francją w 1952 roku

Wielka Brytania postanowiła wziąć przykład z Francji. Archiwum narodowe udostępniło 8 dokumentów PDF zawierających relacje świadków, raporty, informacje przekazywane Ministerstwu Obrony Narodowej, a związane z niezidentyfikowanymi obiektami latającymi.

Rysunek UFO w jednym z raportów

Rysunek UFO w jednym z raportów

Zebrano w nich wszelkie informacje o incydentach lub obserwacjach mających miejsce w latach 1978-2002. Niestety, rysunków jest jak na lekarstwo, a najciekawszych danych, czyli dokumentacji fotograficznej i filmowej - zabrakło kompletnie. Z drugiej strony niektóre umieszczone w plikach historie brzmią dość intrygująco: oprócz (zwykle) suchych sprawozdań pilotów pojawiają się doniesienia o porwianiach i przejażdżkach pojazdami kosmicznymi.

Pliki do pobrania: The National Archive (w języku angielskim)