Scoreloop przeniesie gry z iOS na system Android

Niemiecka firma Scoreloop chce zainteresować deweloperów gier innymi platformami niż iOS. Ich projekt zakłada nakłanianie twórców do przeportowania swoich dzieł na system Android. Pierwsze efekty projektu pojawią się już niedługo.

Scoreloop, niemiecka firma tworząca rozwiązania społecznościowe do gier na urządzenia przenośne, wprowadza w życie projekt Go Android. Jego głównym celem jest zachęcenie deweloperów do tworzenia multiplatformowych produkcji.

Go Android umożliwia przeportowanie gier z systemu iOS (iPhone, iPad, iPod Touch) na tytułowego Androida. Dzięki temu aplikacje już stworzone np. pod iPhone’a mogą łatwo znaleźć się w urządzeniach z przenośnym systemem Google.

Scoreloop rozpoczęło program w partnerstwie z dwoma dużymi deweloperami - Geared i Toobz, których gry pobrano z App Store już ponad 20 milionów razy. Firmy dołączyły do programu po jego wstępnym rozpoczęciu w styczniu tego roku. Ich gry zostaną przeportowane na system Android w ciągu najbliższych tygodni.

Twórcy Go Android zachęcają do programu wszystkich deweloperów. Szef Scoreloop, Marc Gumpinger, podkreśla, że jego firma nie tylko oferuje wsparcie finansowe, ale także przeprowadza przez cały proces wdrażania gry na system Android.