Scott DVX-i880

Niedrogi, dobrze wykonany odtwarzacz DVD, wyposażony w progresywne skanowanie.

Niedrogi, dobrze wykonany odtwarzacz DVD, wyposażony w progresywne skanowanie.

Scott DVX-i880

Dlaczego - Solidne wykonanie, wbudowane dekodery DD 5.1 i DPL II. Obsługa DivX-ów z napisami w plikach .srt.

Scott DVX-i880 to przykład jednego z wielu dostępnych w polskich sklepach tanich odtwarzaczy DVD, których główną zaletą jest to, że obsługują także komputerowe formaty zapisu filmów DivX i XviD. Obudowa Scotta została dobrze wykonana. Przedni panel zrobiono z wysokiej jakości plastiku. Po prawej i lewej stronie centralnie umieszczonej szuflady napędu biegną poziome pasy przeźroczystego tworzywa. W czasie pracy urządzenia są one podświetlane niebieskim, intensywnym światłem, któtego nie można wyłączyć.

Zainstalowany w odtwarzaczu procesor wideo pozwala na odczyt plików DivX Pro i wyświetlanie obrazu bez przeplotu na wyjściu komponentowym. Rozbudowana jest także sekcja audio, w skład której wchodzi dekoder DD 5.1 oraz Dolby Pro Logic II. Odpowiednie wyjścia analogowe znajdują się z tyłu urządzenia, tak więc można na bazie urządzenia Scotta, dokupując komplet kolumn aktywnych (z własnym wzmacniaczem), stworzyć tani zestaw kina domowego. Sygnał audio najlepiej od razu skierować do wzmacniacza kablem cyfrowym. Przetworniki w większości amplitunerów dadzą nam wyższą jakość brzmienia od oferowanej przez odtwarzacz Scotta.

Scott DVX-i880

Pilot - dobra jakość wykonania. Ergonomiczne rozplanowanie klawiszy i pewna praca.

Menu urządzenia daje spore możliwości konfigurowania odtwarzacza. Szczególnie rozbudowana jest sekcja ustawień dźwięku, gdzie w dekoderze Dolby Digital można ustalić odległość poszczególnych kolumn zestawu od słuchacza lub wybrać jedno z predefiniowanych ustawień korektora. Scott DVX-i880 ma tylko koncentryczne wyjście cyfrowe audio, tak więc posiadacze amplitunerów wyposażonych wyłącznie w wejścia optyczne powinni wziąć to pod uwagę. Podczas testów generowany przez urządzenie obraz był dobrej jakości na wyjściach komponentowych i Euroscart z RGB. Progresywne skanowanie nie jest doskonałe (widoczne są dość często postrzępione krawędzie obiektów), lecz w tej klasie produktów to rzadkie wyposażenie. Obraz jest ostry, a kolory nie są nadmiernie jaskrawe. Na pierwszy plan wybija się nieco niebieski, lecz można skorygować tę niedoskonałość, regulując barwy odbiornika telewizyjnego.

Główni rywale

Easytouch ET-600 PL 210 zł - (10/2005)

Jakość obrazu i dźwięku słabsza niż w modelach konkurencji z tego przedziału cenowego. Niedopracowane tłumaczenie menu.

Wiwa HD238 229 zł - (7/2005)

Sprawnie odczytuje DivX-y i pliki z napisami .txt. Obraz i dźwięk na dobrym poziomie.

Informacje

Typ odtwarzacz DVD/DivX

Cena 299 zł

Dystrybutor E.I.C.,http://www.eic.com.pl

Wymiary 43 x 3,8 x 26 cm

Waga 2,6 kg

Funkcje odtwarzanie MP3, JPEG, WMA, DivX, XviD, progresywne skanowanie

Złącza Euroscart, kompozyt, S-Video, komponentowe, cyfrowe audio (elektryczne), analogowe audio 5.1