Scottie Go! Labyrinth Mobile – wyjątkowa polska gra trafiła na smartfony

Scottie Go! Labyrinth Mobile to dobry przykład na to, że dzieci mogą uczyć się poprzez zabawę i to nawet skomplikowanych rzeczy. To również ciekawa propozycja dla rodziców, którzy szukają atrakcyjnego sposobu na rozwój swoich pociech.


Scottie Go! to zarówno rozbudowana i ciekawa gra przygodowa, jak i specjalistyczne narzędzie dydaktyczne, za którym stoją fachowcy z branży IT – polska firma BeCREO Technologies Sp. z o.o. Cieszy również fakt, że produkcja naszych rodzimych twórców zyskała popularność na arenie międzynarodowej. Od teraz, dzięki jej mobilnej wersji - Scottie Go! Labyrinth Mobile, grą może cieszyć się jeszcze większe grono użytkowników.

Co wyróżnia Scottie Go! Labyrinth Mobile?

Wyjątkowość gry polega na dwóch, podstawowych rzeczach – po pierwsze: obszar edukacji. Gra jest bowiem narzędziem do nauki samodzielnego programowania, przeznaczoną dla dzieci w wieku od czterech do siedmiu lat. Bez wątpienia, jest to teoretycznie trudne zagadnienie, jednak w zautomatyzowanym i elektronicznym świecie, jest to też rozsądny kierunek rozwoju. Dzięki swojej tematyce, tytuł ten stanowi jednocześnie pomoc w efektywniejszym rozwoju młodego pokolenia oraz inwestycje w jego przyszłość.

Scottie Go! Labyrinth Mobile

Fizycznie bloczki uzupełnią zabawę

Kolejnym, co wyróżnia Scottie Go! Labyrinth Mobile, jest mechanika produkcji. Łączy ona bowiem elementy gry logiczno-przygodowej z rozszerzoną rzeczywistością, a uzupełnieniem tego są fizyczne bloczki, które możemy samodzielnie wydrukować za pomocą domowej drukarki.

Przygoda

Głównym bohaterem gry jest sympatyczny kosmita Scottie. Naszemu protagoniście zabrakło paliwa podczas jednej z podróży i musiał awaryjnie lądować na jednej z asteroid. Aby wrócić do domu, tytułowy protagonista musi zebrać specjalne kryształy, które umożliwią mu zasilenie pojazdy. W tym celu konieczne jest pokonanie kolejnych etapów, zawierających m.in. zagadki logiczne i labirynty.

Gracze natomiast, muszą zaprogramować ruchy i poczynania Scottie'ego tak, by pokonał wszystkie przeciwności. Jednak aby tego dokonać, muszą najpierw za pomocą bloczków ułożyć odpowiedni, działający program, który następnie wykorzystają w cyfrowej części rozgrywki.

Scottie Go! Labyrinth Mobile

Narzędzie dydaktyczne na urządzenia mobilne

Gdzie i jak grać

Tytuł można pobrać na smartfony i tablety już teraz, za pośrednictwem sklepów Google Play lub App Store. Pierwsze dziesięć poziomów gry dostępne jest za darmo. W wypadku, gdy rozgrywka spodoba się naszemu dziecku, pozostałe czterdzieści dwa zadania można dokupić. Gra jest również dostępna w wersji pudełkowej, w której skład wchodzą wszystkie pięćdziesiąt dwa poziomy oraz kartonowe bloczki.

Scottie Go! Labyrinth Mobile na urządzenia mobilne dostępne jest na urządzeniach z systemami Android oraz iOS.

Jeśli natomiast interesują was też inne produkcje dydaktyczne, to nasze propozycje darmowych gier edukacyjnych znajdziecie tutaj.