ScreenPlay 4800

Oferowany przez InFocus model projektora do kina domowego ma możliwości niespotykane w tym przedziale cenowym.

Oferowany przez InFocus model projektora do kina domowego ma możliwości niespotykane w tym przedziale cenowym.

ScreenPlay 4800

InFocus podzielił jakiś czas temu swoją ofertę projektorów na dwa - biznesowy i kino domowe. ScreenPlay to nazwa tego drugiego działu, który rozwija się u amerykańskiego producenta bardzo dynamicznie, a jego produkty zdobywają wielu zwolenników. Model 4800 tak naprawdę nie różni się wiele od biznesowego X1, który mieliśmy już okazję prezentować na naszych łamach. Testując kinowy model, zostaliśmy mile zaskoczeni. Ponad rok temu, gdy dotarł do naszej redakcji X1, nie byliśmy zachwyceni jego funkcjonowaniem. Owszem, prezentował przyzwoity poziom, jednak mieliśmy do niego sporo zastrzeżeń. ScreenPlay 4800, o praktycznie tej samej konstrukcji, prezentuje obraz o klasę lepszy. Projektor ten wyposażono w procesor DLP o rozdzielczości SVGA. Po względem stylistyki InFocus prezentuje się niezbyt ciekawie. Szara obudowa nie będzie stanowiła ozdoby pokoju. Producent mógłby nieco dopracować

ScreenPlay 4800

Pilot - udoskonalony w stosunku do biznesowego X1. Ergonomicznie rozplanowane klawisze, które dodatkowo można podświetlić.

design urządzenia. Projektor dysponuje manualnym zoomem i pokrętłem ostrości. Z niewielkiej odległości od ekranu daje obraz o sporej przekątnej, co stanowi niewątpliwą zaletę w przypadku zastosowania w pomieszczeniach o niewielkiej powierzchni. Kolejną zaletą projektora jest jego cicha praca, nieabsorbująca uwagi widza podczas seansu. Wadą jest to, że nawet po przejściu w stan uśpienia wentylatory generują cichy szum. Duże wrażenie robi jakość obrazu generowanego przez ten niedrogi produkt. Kontrast jest klasą samą w sobie - 2000:1. Obiekty na ekranie wydają się jakby trójwymiarowe. Do tego dochodzi wysoka jasność 1100 ANSI lumenów. Kolory są prezentowane w sposób bardzo naturalny, warto jednak dopasować charakterystykę barw i precyzyjnie, manualnie dostroić balans bieli. Ostrość także jest doskonała, a niwelowaniem postrzępionych krawędzi obrazu zajmuje się zamontowany w projektorze przetwornik DCDi cenionej firmy Faroudja.

Informacje

Typ projektor DLP 4:3

Cena 9999 zł

Dystrybutor Audio Klanhttp://www.audioklan.com.pl

Wymiary 24,9 x 10,6 x 31,8 cm

Waga 3,1 kg

Funkcje stopklatka, zoom, projekcja tylna, odwrócona, profile kolorów, wybór proporcji ekranu, korekta geometrii w pionie, DCDi

Złącza S-Video, kompozytowe, VGA, komponent, USB, wyjście VGA

Trwałość lampy 4000 godz.

Kontrast 2000:1

Głośność 37 dB

Dlaczego

Doskonały kontrast, wysoka jasność, naturalne odwzorowanie barw.W połączeniu z cichą pracąi długą żywotnością lampy - 4000 godz. - otrzymujemy produkt godny polecenia.