Scythe Himuro dba o chłodzenie dysku

Firma Scythe zaprezentowała nowy system chłodzenia twardego dysku. Wykonane z aluminium urządzenie przeznaczone jest do współpracy z 3,5-calowymi "twardzielami".

Użytkownicy komputerów starają się dbać o zapewnienie odpowiedniego chłodzenia podstawowych komponentów takich jak procesor, pamięć czy też karta graficzna. Zdaniem przedstawicieli firmy Scythe, zapominają jednak zwykle o bardzo ważnym podzespole - twardym dysku.

Właśnie z myślą o nim japońscy inżynierowie skonstruowali nowy, wykonany z aluminium pasywny system o nazwie Himuro. Skorzystanie z tego rozwiązania ma się przyczynić do wydłużenia żywotności HDD oraz - co ważne - jego wyciszenia (patrz też artykuł "Programowe wyciszanie dysków", w którym przedstawiamy darmowe aplikacje pozwalające na wyciszanie i powiększanie pojemności HDD).

Scythe Himuro dba o chłodzenie dysku

Scythe Himuro

Nowość przeznaczona jest do współpracy z 3,5-calowymi modelami korzystającymi z interfejsów PATA/SATA oraz dysponującymi talerzami obracającymi się z maksymalną prędkością 10000 obrotów na minutę. Warto też wspomnieć o wymiarach (132x178x41mm) oraz wadze (790 gramów) montowanego w 5,25-calowej zatoce sprzętu.

Himuro został wyceniony na 16,5 euro. Więcej informacji na jego temat można znaleźć na stronie producenta.