Scythe Musashi - samurajskie chłodzenie VGA dla overclockerów

Firma Scythe zaprezentowała nowy, korzystający z dwóch wentylatorów cooler VGA, któremu nadała nazwę Musashi. To pierwsze tego typu urządzenie w ofercie japońskiego producenta.

Nazwa urządzenia pochodzi od wybitnego japońskiego samuraja Musashi Miyamoto, który był twórcą szkoły walki dwoma mieczami. Sprzęt (nosi on oznaczenie SCVMS-1000) do "likwidacji" generowanego przez kartę graficzną ciepła zamiast białej broni wykorzystuje dwa wentylatory umieszczone na sporych rozmiarów aluminiowym radiatorze (połączony on jest z podstawą za pomocą dwóch miedzianych ciepłowodów).

Scythe Musashi

Scythe Musashi

Ich średnica to 100 milimetrów, natomiast prędkość obrotowa łopatek zmienia się w zakresie od 800 do 2000 obrotów na minutę (generują przy tym hałas na poziomie 12,50 - 29,22 dBA oraz zapewniają przepływ powietrza 11,45 - 27,60 CFM). Chłodzenie mierzy 104 x 250 x 35 mm, waży 375 gramów i przeznaczone jest do współpracy zarówno z kartami zbudowanymi w oparciu o układy AMD, jak i tymi, które korzystają z procesorów Nvidii.

Nowość została wyceniona na 29,95 euro (bez VAT). Więcej na jej temat (również pełną listę obsługiwanych GPU) można znaleźć na witrynie producenta.