Scythe dba o chłodzenie dysku

Firma Scythe zaprezentowała nowy system chłodzenia twardego dysku - model o nazwie Ita Kaze Hard Disk Cooler. Urządzenie dysponuje 100-milimetrowym wentylatorem.

Użytkownicy komputerów starają się dbać o zapewnienie odpowiedniego chłodzenia podstawowych komponentów takich jak procesor, pamięć czy też karta graficzna. Zdaniem przedstawicieli firmy Scythe, zapominają jednak zwykle o bardzo ważnym podzespole - twardym dysku.

Ita Kaze Hard Disk Cooler

Ita Kaze Hard Disk Cooler

Właśnie z myślą o nim inżynierowie firmy Scythe skonstruowali nowy system chłodzenia o nazwie Ita Kaze Hard Disk Cooler (patrz też artykuł "Programowe wyciszanie dysków", w którym przedstawiamy darmowe aplikacje pozwalające na wyciszanie i powiększanie pojemności HDD). Skorzystanie z tego rozwiązania z pewnością przyczyni się do wydłużenia żywotności HDD - o obniżenie jego temperatury dba 100-milimetrowy, umieszczony centralnie wentylator, którego łopatki obracają się z prędkością 1000 obrotów na minutę i generują hałas na poziomie 14,5 dB (zapewniają przepływ powietrza sięgający 15,23 CFM, natomiast żywotność wentylatora została określona na 30 000 godzin).

Urządzenie mierzy 126 x 101,6 x 13,5 mm i zostało wycenione na 6,95 euro.

Więcej informacji: Scythe.