SeaLife: 8 MP dla podwodniaków

DC800 to oznaczenie nowego zestawu do wykonywania zdjęć pod wodą firmy SeaLife. Składa się on z cyfrowego aparatu kompaktowego oraz wodoszczelnej obudowy - może pracować nawet na głębokości 60 metrów.

SeaLife DC800 po złożeniu przypomina cyfrową lustrzankę. W środku znajduje się kompakt pozwalający na wykonywanie zdjęć w rozdzielczości ośmiu milionów pikseli - wodoszczelna obudowa zapewnia mu możliwość ich rejestrowania na maksymalnej głębokości wynoszącej 60 metrów (oczywiście idealnie też się sprawdzi np. w dużym zapyleniu).

SeaLife DC800

SeaLife DC800

Urządzenie wyposażono w szerokokątny obiektyw z 5-krotnym zoomem optycznym (w zakresie od 28-112 mm - odpowiednik dla formatu 35 mm), tryb filmowy, dzięki któremu możemy nagrać sekwencję wideo (z dźwiękiem) w rozdzielczości 640 x 480 pikseli, slot kart pamięci SD/SDHC oraz 2,7-calowy wyświetlacz LCD. Użytkownik ma również możliwość skorzystania pod wodą między innymi z funkcji korekcji koloru (Oceans Blue, Oceans Green i Rivers/Lakes), trybu Spy (pozwala na ustawienie automatycznej rejestracji zdjęcia w zadanych odstępach czasu) oraz dodatkowych lamp błyskowych. Oczywiście producent nie zapomniał też o umieszczeniu na wodoszczelnej obudowie dużych, ułatwiających obsługę przycisków.

DC800 został wyceniony na 550 USD. Jego dokładną specyfikację można znaleźć pod tym adresem.


Zobacz również