Seagate GoFlex Satellite - 500 GB z własnym zasilaniem i WiFi

Firma Seagate zaprezentowała interesujący zewnętrzny dysk twardy - model GoFlex Satellite. Urządzenie, które wyposażono m.in. w moduł WiFi oraz wbudowany akumulator, pozwala na strumieniowe przesyłanie filmów do trzech iPadów jednocześnie.

Zewnętrzny dysk twardy Seagate GoFlex Satellite

Polecamy:

Zobacz też:

Najnowsza propozycja firmy HP - GoFlex Satellite - to zewnętrzny dysk twardy, który z pewnością idealnie sprawdzi się jako przenośny magazyn na zdjęcia i filmy. Wyposażony został w 500 GB przestrzeni dyskowej oraz może się pochwalić wbudowanym modułem WiFi 802.11 b/g/n (komunikacja zabezpieczona jest za pomocą standardu szyfrowania WPA), który pozwala m.in. na strumieniowe przesyłanie wideo i audio do różnych przenośnych urządzeń takich jak laptopy, smartfony i tablety. Co więcej, umożliwia jednoczesne przesyłanie trzech różnych filmów.

Użytkownicy sprzętu Apple (iPada, iPhone’a, iPoda touch) zostali wyróżnieni. Specjalnie dla nich przygotowano bowiem aplikację GoFlex Media (można ją za darmo pobrać z App Store), która pozwala na łatwe przesyłanie i zarządzanie przechowywanymi plikami (można je np. grupować w osobnych folderach - zdjęcia, muzyka, filmy, dokumenty). Posiadacze urządzeń, które nie mają na obudowie nadgryzionego jabłka, zmuszeni są na razie do bezprzewodowej obsługi dysku z poziomu przeglądarki internetowej. Już w lecie powinno się to jednak zmienić, gdyż udostępniona zostanie aplikacja wspierająca Androida.

Zobacz również:

  • Najlepsze dyski przenośne 2023

Oczywiście idealnym rozwiązaniem byłoby, gdyby "bezprzewodowy" dysk mógł pracować przy wykorzystaniu własnego zasilania. I na szczęście tak właśnie jest w przypadku GoFlex Satellite. Producent wyposażył go bowiem w akumulator, który można podładować za pomocą złącza USB 3.0 (oczywiście ten nowoczesny interfejs służy również do przesyłania plików drogą standardową, czyli "po kablu; należy też pamiętać, że jest on wstecznie kompatybilny z USB 2.0), gniazdka zapalniczki samochodowej lub zwykłego gniazdka elektrycznego. Wedle deklaracji producenta w pełni naładowany akumulator powinien wystarczyć na maksymalnie 5 godzin strumieniowego przesyłania filmów do jednego odbiorcy.

Warto też wspomnieć, że o bezpieczeństwo dysku w razie upadku dba technologia G-Force Protection Freefall Sensor Technology, natomiast jego wymiary oraz waga wynoszą, odpowiednio, 120 x 88 x 32 mm i 0,27 kg.

GoFlex Satellite to bardzo przydatne rozwiązanie szczególnie w przypadku osób, które np. dysponują tabletem oferującym niewielką przestrzeń dyskową.

Dysk jest już dostępny w systemie przedsprzedaży (oferuje go Seagate, Amazon i Best Buy) w cenie 200 USD. Jego dostawy powinny się rozpocząć w lipcu. Warto dodać, że w razie potrzeby możliwe będzie dokupienie osobnego modułu oferującego złącza FireWire 800 i eSATA.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: