Seagate prezentuje GoFlex Cinema, czyli multimedialny dysk twardy

Firma Seagate wzbogaciła swoją ofertę serią multimedialnych dysków GoFlex Cinema. Urządzenia oferują do 3 TB pojemności i pozwalają na odczyt zapisanych w ich pamięci plików wideo, które mogą przesłać na ekran telewizora za pomocą interfejsu HDMI.

GoFlex Cinema to multimedialne urządzenie (może ono też pełnić funkcję zwykłego przenośnego dysku twardego) składające się z dwóch elementów: odłączanego dysku GoFlex Desk oraz stacji dokującej, która wszystkim zarządza.

Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy zakupić urządzenie w wersji 1-terabajtowej, a następnie w razie potrzeby wymienić sam dysk GoFlex Desk na bardziej pojemny (do wyboru mamy dwa modele: o pojemności 2 TB i 3 TB). Oczywiście trzeba za to zapłacić, ale i tak wychodzi to znacznie taniej, niż gdybyśmy byli zmuszeni kupić nowy "zestaw".

Zobacz również:

  • Najlepsze dyski przenośne 2021/2022 [Ranking]
  • Xbox Series X/S - Microsoft zaprezentował nowe dyski. Znamy ceny

GoFlex Cinema to niewielka czarna skrzynka o wymiarach 223 x 120 x 44 mm i wadze 1 kg, która potrafi obsługiwać wiele różnych formatów:

- wideo: AVI (Xvid, MPEG 1/2/4, AVC, H.264), MPG/MPEG, VOB, ISO (DVD, BD), TS/TP/TRP (MPEG-2), M2TS/MP4/MOV (AVC, H.264), MKV (AVC, H.264, MPEG 2/4), FLV, ASF (VC-1, WMV9)

- audio: MP3, WAV, AAC, MKA, FLAC, WMA, APE, OGG, LPCM, WMA Pro, Dolby Digital, DTS

- zdjęcia: JPEG (do 20 MP), GIF, TIFF, BMP, PNG

- napisy: SRT, SSA, ASS, SAMI

Możemy ją podłączyć do telewizora HD za pomocą interfejsu HDMI i przesłać na jego ekran film w maksymalnej rozdzielczości Full HD (1920 x 1080 pikseli). Użytkownik może ponadto skorzystać ze złączy Composite Video/Audio, S/PDIF, Mini USB i USB. Nic nie stoi też na przeszkodzie, aby do tego ostatniego podłączył np. aparat cyfrowy lub pendrive'a.

Oczywiście jak przystało na multimedialne urządzenie, producent wyposażył je w pilot zdalnego sterowania.

Seagate GoFlex Cinema Multimedia Drive został wyceniony na 99 euro (1 TB), 129 euro (2 TB) i 179 euro (3 TB).

Dokładną specyfikację urządzenia znajdziecie pod tym adresem.