Seagate wprowadza 4 TB dysk z okazji sprzedaży 2-miliardowego dysku twardego

Seagate Technology plc (NASDAQ:STX) poinformował o sprzedaży 2-miliardowego dysku twardego. Ten kolejny krok milowy w historii firmy, Seagate uczcił wprowadzeniem na rynek 4 TB wewnętrznego dysku 3,5’, obecnie najbardziej pojemnej pamięci przeznaczonej dla stacji roboczych, biur domowych, małych firm i użytkowników indywidualnych.

Pierwszy miliard dysków w 29# lat - drugi w jedynie 4 lata 

"Jestem dumny z faktu, że zaledwie po czterech latach od ogłoszenia sprzedaży pierwszego miliarda dysków możemy pochwalić się podwojeniem tego rezultatu. Ten kamień milowy w historii firmy jest połączony z wprowadzeniem na rynek nowego 4 TB dysku dla PC i jest wynikiem ciężkiej pracy zapisanej w DNA całego zespołu"" - powiedział Steve Luczo, prezes i dyrektor generalny Seagate.

"Pierwszy miliard dysków pomógł w digitalizacji biura, drugi - domu, pozwalając użytkownikom na przeniesienie treści z PC do salonu, na urządzenia przenośne, tak by były dostępne zawsze i wszędzie" - powiedział Scott Horn, prezes Seagate ds. marketingu. "Klienci tworzą, przechowują, udostępniają i - co najważniejsze - potrzebują stałego dostępu do cyfrowych treści. Dwa miliardy sprzedanych dysków wyraźnie pokazuje, że cyfrowa rewolucja jest w toku."

2B_Graphic

2B_Graphic

Desktopowy dysk twardy o pojemności 4 TB

Obecnie jedyny w branży 4TB/4-talerzowy dysk twardy do PC zapewnia najwyższą wydajność przy jednoczesnej redukcji kosztów. Jest prawie 800 tys. razy bardziej pojemny niż pierwszy dysk 3,5-calowy wprowadzony przez Seagate w 1979 roku. Można na nim zapisać do 800 tys. zdjęć, ponad 300 godzin video w jakości HD lub ponad 1 mln plików muzyki.

"Gospodarstwa domowe, które dziś generują 1 TB danych miesięcznie, do 2015 roku będą wytwarzać 20 razy więcej danych niż obecnie", powiedział Richard Doherty, dyrektor ds. badań w Envisioneering Group." Aby spełnić oczekiwania konsumentów dotyczące bezpiecznego zapisywania i korzystania z multimediów w jakości HD, potrzeba wyższej wydajności oraz najbardziej zaufanych i niezawodnych dysków. Nowy 4 TB HDD od Seagate jest idealnym rozwiązaniem zaspokajającym rosnące potrzeby odnośnie pojemności".

Dysk dostarcza najwyższą średnią szybkość transmisji danych na rynku osiągając 160 MB/s, równocześnie zużywając 35 procent mniej energii niż konkurencyjne produkty. Technologia OptiCache od Seagate pozwala na zwiększenie ogólnej wydajności aż o 45 procent.Nowy 4TB dysk twardy posiada interfejs SATA 6 Gb/s, technologia 1TB/talerz zmniejsza złożoność wewnątrz samego napędu, znacznie poprawiając niezawodność dysku oraz redukując wskaźnik awaryjności.

Więcej informacji na temat dysku znajduje się na www.seagate.com/www/4TB-Desktop-HDD

Silne wsparcie partnerskie

"Od lat wykorzystujemy szeroki wachlarz rozwiązań do magazynowania danych od Seagate w naszych produktach IT", mówi Merle McIntosh, wiceprezes ds. zarządzania produktem w Newegg North America. "Produkty Seagate cieszą się dużą popularnością wśród naszych klientów i bardzo chętnie dodamy nowy 4 TB dysk twardy do naszego asortymentu. Ponieważ popyt na treści stale wzrasta, nowy HDD zapewni klientom pojemność jakiej potrzebują w cenie, na jaką mogą sobie pozwolić."