Seagate wysyła do testów dyski o pojemności 8 TB

Firma Seagate rozesłała próbki dysków twardych o ogromnej pojemności 8 TB.

"Zwykłe" dyski twarde jeszcze przez wiele lat nie znikną z rynku, czego gwarantem jest ich coraz większa pojemność niezbędna szczególnie przy zastosowaniach biznesowych. Jak się właśnie dowiadujemy, po konstrukcjach pozwalających na składowanie aż 6 terabajtów danych przyszła już kolej na modele cechujące się pojemnością większą o kolejne 2 TB.

"Dostarczyliśmy testowe próbki dysków o pojemności 8 TB naszym głównym klientom oraz serwisom oferującym usługi w chmurze. Pierwsze opinie na ich temat są bardzo pozytywne" - powiedział prezes firmy Seagate, Steve Luczo.

Zobacz również:

  • Dyski twarde HDD sprzedają się jak świeże bułeczki

Niestety nie chciał podzielić się informacjami na temat rozwiązań technicznych, które wykorzystano, aby osiągnąć tak gigantyczną pojemność. Nie podał również przewidywanej daty premiery 8-terabajtowych modeli oraz ich ceny.

Dowiedzieliśmy się jednak przy okazji, że firma Seagate radzi sobie dobrze finansowo (zysk netto za ostatni kwartał wyniósł 320 mln dolarów). Jest to efekt zapotrzebowania przedsiębiorstw na dyski o dużej pojemności.