Seagate zainwestuje 100 mln dolarów w dyski SSD

Największy na świecie producent dysków twardych, firma Seagate, poinformowała, że przeznaczy co najmniej 100 milionów dolarów na badania i rozwój nad dyskami SSD. Co prawda rynek ten dopiero zaczyna się tworzyć, jednak Seagate ma nadzieję, że odegra na nim rolę nie mniejszą niż ta, którą miał na rynku tradycyjnych dysków tradycyjnych.

Dyrektor Seagate'a, William Watkins, poinformował, że jego firma jest poważnie zainteresowana wejściem w ten segment rynku oraz pracą nad jego rozwojem. Dowodem tego ma być suma przeznaczona na ten cel. Niektórzy eksperci wciąż jednak nie są pewni czy dyski SSD trafią szybko pod strzechy. Główną przyczyną jest wciąż zbyt duża różnica w ich cenie w stosunku do tradycyjnych napędów.

Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, że oprócz użytkowników domowych, również firmy potrzebują miejsca, na którym mogłyby przechowywać swoje dane. O ile w przypadku zwykłego użytkownika cena jest jednym z ważniejszych kryteriów zakupu, o tyle firmy są w stanie zapłacić więcej za produkt, który zagwarantuje im większą niezawodność.

Jak dodaje Watkins, rynek pamięci masowych się zmienia. O ile wcześniej użytkownicy patrzyli tylko i wyłącznie na pojemność dysków, to teraz część z nich poszukuje produktów gwarantujących im odpowiednią prędkość oraz niezawodność. Takie właściwości mają dać im napędy SSD, których cena, wraz ze wzrostem popularności, będzie systematycznie maleć.


Zobacz również