Seagate zapowiada Samsung Wireless Mobile Streaming Device

Wireless Plus to rodzina bezprzewodowych dysków twardych, które pozwalają na strumieniowanie danych do urządzeń przenośnych oraz komputerów. Najnowszy produkt z serii ma być - zgodnie z nazwą - dedykowany Samsungowi, a co za tym idzie - systemowi Android.

Samsung Wireless Mobile Streaming Device jest mechanicznym dyskiem twardym o pojemności 1,5 TB, wyposażonym w chipset Wi-fi 802.11b/g/n oraz własny akumulator. Podłączony do prądu będzie mógł także zasilić inne urządzenie, jak np, tablet, smartfon czy odtwarzacz muzyczny. Dysk ten tworzy własny hotspot, dzięki czemu można odbierać strumieniowane dane. Model posiadać będzie preinstalowane aplikacje multimedialne dla Androida - odtwarzacz muzyczny, filmowy oraz narzędzie do pokazu slakdów. Jego premiera rynkowa nastąpi w tym miesiącu, a sugerowana cena to 179 USD (ok. 550 PLN).

Seagate zapowiada Samsung Wireless Mobile Streaming Device

Samsung Wireless Mobile Streaming Device

Oczywiście dysk ten adresowany jest głównie do osób używających urządzeń z systemem Android, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby korzystać z niego także na komputerach stacjonarnych z Windowsem, Linuxem czy Mac OS X.