Seansik.tv i Tnttorrent.info zamknięte. Podzieliły los serwisów Kinomaniak i eKino.tv

Policja zatrzymała właścicieli serwisów Seansik.tv i Tnttorrent.info. "Filmowi" piraci w Polsce mają coraz cięższe życie...

Policjanci z Wrocławia przeprowadzili akcję, w ramach której zatrzymali trzech mężczyzn w wieku od 24 do 33 lat nielegalnie rozpowszechniających filmy za pośrednictwem stron internetowych (z czasem okazało się, że chodzi o Seansik.tv i Tnttorrent.info). Usłyszeli oni zarzuty z Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych za co grozi do 3 lat więzienia.

Funkcjonariusze zabezpieczyli 14 komputerów, 13 dysków zewnętrznych, 40 kart bankomatowych prepaid, serwerownie, kilka telefonów komórkowych, płyty DVD, karty SIM oraz pendrive'y o łącznej wartości nie mniejszej niż 45 tys. złotych. Obecnie wyjaśniane są wszystkie okoliczności związane ze sprawą. Oficjalnie usłyszeliśmy jedynie, że działalność zatrzymanych osób (policja mówi o grupie przestępczej) przyniosła wytwórniom filmowym straty "nie mniejsze niż 5 milionów złotych".

Przy tej okazji warto przypomnieć, że to kolejna tego typu akcja polskiej policji w ostatnim okresie. Na początku maja 2015 roku zamkniętych zostało bowiem kilka serwisów z filmami online (najbardziej znany to eKino.tv). Ich właścicielowi poza łamaniem praw autorskich zarzucono pranie brudnych pieniędzy. Grozi mu do 10 lat więzienia.