Second Life: Amsterdam znów sprzedany!

Stolica Holandii wraz z najpopularniejszym miejscem schadzek w świecie Second Life, dzielnicą czerwonych latarni, znów została sprzedana. Tym razem nabywcą jest 3duth.com, jeden z oddziałów holenderskiego giganta medialnego, Boom BV.

W marcu bieżącego roku, wirtualna stolica Holandii została sprzedana przez swojego twórcę Stroker'a Serpentine'a (prawdziwe imie: Kevin Alderman) firmie Nedstede Groep za kwotę 50.000 USD. Niestety, transakcja upadła. Oficjalne źródła podają, że poszło o szczegóły dotyczące praw autorskich. Alderman wypowiada się w dosyć ostrym tonie, zarzucając kupcom brak doświadczenia i obycia w wirtualnym świecie.

W przypadku Boom BV ma być inaczej. Jak utrzymują przedstawiciele nowego nabywcy, ich firma była zainteresowana zakupem wirtualnego Amsterdamu od samego początku. Rozmowy z Kevinem Aldermanem zostały podjęte od razu gdy tylko okazało się, że Nedstede Groep zamierza się wycofać.

Celem Boom BV jest przyciągnięcie do wirtualnego miasta jak największej ilości firm, które mają swe siedziby w Amsterdamie. Miałyby one otworzyć swoje oddziały w świecie Second Life.

Sam twórca nie chce się wypowiadać na temat ceny za jaką zostało sprzedane jego miasto. Nieoficjalnie jednak mówi się, że aktualna kwota należy do 'tej samej ligi' co poprzednia. Utwierdza to więc w przekonaniu, że wirtualne nieruchomości nadal są w dobrej cenie.