Secunia: użytkownicy Mac OS X nadal w niebezpieczeństwie

Po opublikowaniu przez Apple aktualizacji bezpieczeństwa dla systemów Mac OS X, której zadaniem było usunięcie niebezpiecznej luki w przeglądarce internetowej Safari, specjaliści z firmy Secunia twierdzą, iż użytkownicy systemów Mac OS X mimo to są nadal w niebezpieczeństwie.

Zdaniem ekspertów z firmy Secunia, nawet po zainstalowaniu odpowiedniej aktualizacji ze strony Apple, nadal jest możliwe wykonanie dowolnego kodu na zdalnej maszynie z systemem Mac OS X. Okazuje się bowiem, iż pomimo załatania dziury w module HelpViewer przez ostatni update, pozostaje jeszcze drobna nieprawidłowość w sposobie obchodzenia się systemu Mac OS X z obrazami plików. To właśnie ta niewielka luka może być przyczyną przedostania się do systemu dodatkowego kodu (przykładowo ukrytego na stronie internetowej i pobieranego na komputer użytkownika bez jego wiedzy).

Przedstawiciele Apple, jak do tej pory nie ustosunkowali się do ostrzeżenia ekspertów z firmy Secunia. Więcej informacji o zauważonej luce oraz sposobie zabezpieczenia się do czasu udostepnienia stosownej poprawki przez Apple, można znaleźć na stronie: http://www.secunia.com