SecurID dla Windows już od października

Na wczorajszej konferencji RSA Security, przedstawiono rozwiązanie umożliwiające bezpieczne logowanie do systemów Windows przy pomocy specjalnego generatora haseł. SecurID4Win dostępny będzie na rynku już w październiku.

Do tej pory, tradycyjnym zabezpieczeniem dostępu do systemu Windows są statyczne hasła, które użytkownik wpisuje podczas logowania. Firma RSA Security proponuje natomiast dwustopniową autoryzacje, niezależnie od sposobu, w jaki dany użytkownik chce skorzystać z komputera (bezprzewodowo, zdalnie przy pomocy VPN, etc).

SecurID dla Windows już od października

Okno logowania w SecurID4Win

Przy wykorzystaniu rozwiązania RSA SecurID, użytkownik podczas logowania do systemu Windows proszony jest o podanie nazwy użytkownika, odpowiedniego numeru PIN oraz hasła generowanego przez dołączony do zestawu token (generator haseł, który co 60 sekund podaje jednorazowe losowe hasło). Wszystkie wpisane przez niego informacje są weryfikowane przy pomocy odpowiedniego oprogramowania, które sprawdza przywileje i uprawnienia danego użytkownika (nosi ono nazwę RSA ACE/Server). Jego dodatkowa funkcja to rejestrowanie wszystkich prób logowania oraz zaawansowane opcje umożliwiające generowanie raportów.

SecurID dla Windows już od października

Token generujący hasła do SecurID4Win

Produkt o nazwie "SecurID4Win" w sprzedaży znajdzie się już w październiku. Jest on licencjonowany według liczby użytkowników. Przeciętna cena pojedynczego kompletu nie powinna przekroczyć 150 USD, jednak wraz ze wzrostem całkowitej liczby użytkowników systemu, maleje jego cena jednostkowa.

Więcej informacji: RSA Security


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: