SecurID w Windows: beta-testy rozpoczęte

Firma RSA Security wraz z koncernem Microsoft poinformowała o rozpoczęciu beta-testów produktu, który ma zastąpić tradycyjne wpisywanie haseł stosowane do tej pory w systemach Windows.

Do tej pory stosowany w Windows system haseł ma zostać zastąpiony wkrótce przez rozwiązanie o nazwie SecurID, pozwalające na automatyczne generowanie innego hasła przy każdym logowaniu się do systemu. Odpowiada za to specjalny generator – token, stosowany już przykładowo przez niektóre banki oraz duże korporacje. Token jest niewielkich rozmiarów, mieści się w kieszeni i jest w stanie generować nowe hasło co minutę.

Beta-testy obejmą kilka firm i według zapowiedzi RSA Security potrwają około miesiąca. Po tym okresie spodziewana jest już w pełni komercyjna i dostępna powszechnie wersja SecurID dla Windows. Przedstawiciele Computacenter – jednej z firm biorącej udział w testach określili kombinację Windows i SecurID mianem 'długo oczekiwanej ulgi'.

Po raz pierwszy plany połączenia Windows z SecurID zostały ogłoszone na konferencji RSA Security, która odbyła się w tym roku w San Francisco.