Security Days - trzecia edycja

Młodzieżowe Towarzystwo Informatyczne organizuje już po raz trzeci turniej Security Days, sprawdzający wiedzę uczestników, z zakresu systemów bezpieczeństwa sieci. Rejestracja kandydatów do konkursu odbywać się będzie w dniach 12-14 września br.

Tym razem uczestnicy turnieju będą przechodzić przez sito trójstopniowej rywalizacji. Każdy z nich stanie się potencjalnym audytorem bezpieczeństwa wirtualnej firmy branży finansowej - TopSecurity. Dwa początkowe etapy turnieju (w dniach 14-16 września oraz 19-23 września) realizowane będą za pomocą Internetu, ostatni etap zostanie przeprowadzony 30 września w pracowniach komputerowych Wyższej Szkoły Ekonomii i Administracji w Bytomiu.

Uczestnicy będą się musieli wykazać znajomością rozmaitych polityk bezpieczeństwa dla sieci firmowych i wybrać najbardziej odpowiednią z punktu widzenia potrzeb TopSecurity. Muszą być także obeznani z zagadnieniami analizy konfiguracji sieci LAN, serwerów internetowych oraz posiadać wiedzę z zakresu inżynierii społecznej (przydatne do łatwego zdobywania haseł, numerów kart kredytowych, itp.). Do ostatniego etapu przejdzie pięć osób, których zadaniem będzie penetracja serwisu internetowego, w celu wykrycia jak największej liczby luk. Ta osoba, która znajdzie ich najwięcej w jak najkrótszym czasie zostanie zwycięzcą trzeciej edycji Security Days.

Organizatorzy przewidują, że w turnieju weźmie udział ok. 1000 osób. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie www.securitydays.pl.

Aktualizacja: 04 października 2005 15:58

Konkurs "Security Days 3" został zakończony. W turnieju zarejestrowało się blisko pięciuset użytkowników, w finale znalazło się pięciu: GRZESJAN, J4CK, MATEMATYKA, NiceBoy, oraz ZEWELOR. Podzielono go na trzy części:

- test inżynierii społecznej (social engineering);

- audyt serwera i stacji roboczych;

- konfiguracja i zabezpieczenie serwera opartego na systemie SUSE Linux.

Po trzech konkurencjach i ostatecznej rozgrywce zwycięzcą "Security Days 3" został GRZESJAN. Cały przebieg finału mogli oglądać na żywo wszyscy zainteresowani dzięki transmisji strumieniowej poprzez Internet prowadzonej za pośrednictwem serwerów należących do Młodzieżowego Towarzystwa Informatycznego.


Zobacz również