Sega: Na Nintendo Wii pojawią się bardziej ambitne gry

Dosyć zaskakującą informację wygłosił ostatnio prezes firmy Sega, Simon Jeffrey. Otóż stwierdził on, że przez następne dwa lata gry wydawane na konsole Nintendo Wii będą bardziej ambitne i kreatywne. W odróżnieniu, rzecz jasna, od tych publikowanych na Xboxa 360 oraz Playstation 3.

Tytuły na konsole Sony oraz Microsoftu charakteryzować się mają "brakiem świeżości" oraz "powtarzalnością". Zdaniem Jeffrey'a jest tylko kwestią czasu, kiedy to Wii zacznie królować na rynku.

Główną przyczyną takiego stanu rzeczy ma być, zdaniem prezesa Segi, bardzo wysoki koszt produkcji nowych gier na Xboxa 360 oraz PS3. Wiadomo przecież, że wyższe koszty wiążą się z wyższym ryzykiem. Na to niekoniecznie chcą się godzić twórcy gier.

Z drugiej jednak strony, Jeffrey wyraził nadzieję, że być może w przyszłości pojawi się jeszcze iskierka nadziei dla dotychczasowych gigantów. Jego zdaniem możliwe jest, że kiedyś producenci zaskoczą nas tytułami z naprawdę wysokiej półki. Niestety, dopóki nie uda się obniżyć kosztów produkcji gier, nie będzie to możliwe.

Wygląda na to, że to co powiedział szef Segi ma wiele wspólnego z rzeczywistością. Szczególnie jeśli chodzi o sytuację Playstation 3, na którą podobno "gry robi się trudniej". Ciekawe czy reszta przewidywań również się sprawdzi...