Sega i Creative Assembly ogłaszają rozpoczęcie współpracy z Games Workshop

SEGA of America, Inc. i SEGA Europe Ltd. ogłosiły dziś, że Creative Assembly, wielokrotnie nagradzane studio odpowiedzialne za serię Total War, oraz SEGA Group podpisały umowę licencyjną z Games Workshop, na podstawie której będą tworzyć gry w uniwersum Warhammera.

W brytyjskim biurze studia Creative Assembly został powołany nowy zespół wyspecjalizowanych deweloperów, złożony z ludzi pracujących nad Total War, Alien IP oraz mobilnymi projektami, który już pracuje nad pierwszym tytułem Warhammera.

Sega i Creative Assembly ogłaszają rozpoczęcie współpracy z Games Workshop

Warhammer

"W tym roku studio obchodzi swoje 25-lecie, więc jest to wręcz idealny moment na współpracę z tak szanowanym partnerem, nad projektem jak z marzeń.", powiedział Tim Heaton, dyrektor studia Creative Assembly. "Wychowywaliśmy się na niezwykłym świecie Warhammera, który mocno wpłynął na każdego z nas zarówno, jako graczy jak i designerów. Pracujemy nad grą w świecie Warhammera jakiej nikt jeszcze przed nami nie zrobił. Nasze 25-letnie doświadczenie w tworzeniu bardzo wysoko ocenianych gier, wykorzystamy do stworzenia takiego tytułu, który gracze po prostu pokochają."

Zobacz również:

  • Football Manager 2022 wprowadzi jeszcze więcej dramaturgii. Zobacz nowości
Sega i Creative Assembly ogłaszają rozpoczęcie współpracy z Games Workshop

warhammer

"Bardzo szanujemy SEGĘ oraz Creative Assembly za to co robią i czuliśmy, że z połączenia niezwykle bogatego i szczegółowego świata Warhammera z ich niezwykłym talentem deweloperskim może wyjść coś niezwykłego, z olbrzymim potencjałem," powiedział Jon Gillard, szef działu licencji w Games Workshop. "Teraz gdy udało nam się połączyć siły, możemy spokojnie powiedzieć, że na graczy czekają naprawdę niezwykłe produkty. Jesteśmy bardzo podekscytowani możliwościami jakie daje współpraca z Creative Assembly i już zabraliśmy się mocno do pracy."

Pierwszy tytuł w uniwersum Warhammera dołączył do wielce oczekiwanego Total War: Rome II i jeszcze nie posiadającej tytułu gry opartej na IP Obcego, jako jeden z pięciu projektów, będących w procesie produkcji w Creative Assembly - obecnie jednego z największych deweloperów w Europie.

By być na bieżąco, zapraszamy do odwiedzania www.creative-assembly.com