Sega kontra PS2

Na dwa tygodnie przed amerykańską premierą konsoli PlayStation 2 konkurencyjna platforma Dreamcast bije rekordy sprzedaży.

Analitycy z PC Data przeprowadzili badania rynkowe dotyczące sprzedaży konsoli Dreamcast firmy Sega. Wynika z nich, iż na zaledwie dwa tygodnie przed zapowiadaną premierą konkurencyjnej platformy PlayStation 2 firmy Sony popularność konsoli Dreamcast wciąż rośnie. W ciągu zaledwie kilku minionych tygodni sprzedaż tej konsoli wzrosła o ponad 156%. Przyczyną tak znacznego wzrostu popytu jest wprowadzona niedawno obniżka ceny urządzenia o 50 USD oraz przyznanie nabywcom dodatkowego rabatu w wysokości 150 USD na usługi dostępu do Internetu oferowane razem z konsolą.

Zdaniem niektórych analityków, w pewnym stopniu do wzrostu sprzedaży Dreamcast przyczyniły się też spekulacje na temat ewentualnych opóźnień w produkcji i rynkowych braków zapowiadanej konsoli PS2.

W ciągu pięciu tygodni od wprowadzenia obniżek cen firma Sega powiększyła swój udział w rynku konsol do gier o prawie 30% pod względem sprzedanych jednostek i 39,7% - wartości sprzedaży.

Sony ma odpowiednio: 49 i 42,3%, natomiast trzeci z największych graczy na tym rynku Nintendo, zanotował zniżkę obrotów uzyskując udziały wynoszące odpowiednio: 20,8 i 17,9%.