Sega potwierdza Sonic and The Black Knight na Wii

Kilka dni temu w Internecie pojawiły się informacje o tym, że Sega planuje wydanie nowej gry. Początkowo producent nie komentował tych doniesień. Teraz wiadomo już na pewno - fani Sonica mają powody do radości.

Na początku pojawiły się przecieki z najnowszego wydania magazynu Nintendo Power. Sega zdecydowała się skomentować doniesienia dopiero w poniedziałek. Jak się okazuje, gra Sonic and The Black Knight jest już w produkcji i ukaże się w przeciągu roku na Nintendo Wii.

Sonic and The Black Knight ma być spadkobiercą poprzedniej części, czyli Sonic and The Secret Rings. Gary Knight (nomen omen), dyrektor marketingu Segi w Europie, stwierdził nawet że jego firma była wręcz zaskoczona ogromnym sukcesem jaki odniosła poprzednia część gry. Dlaego właśnie zdecydowano się rozpocząć prace nad kontynuacją.

Nie zabrakło również deklaracji, że dzieło będzie wspaniałą rozrywką dla graczy w każdym wieku. Niestety nie pojawiły się jednak żadne konkrety np. w postaci screenów. Premiera dzieła przewidziana jest na wiosnę roku 2009. Czekamy więc na więcej szczegółów.