Sega zapowiada Space Siege

Sega wraz z firmą Gas Powered Games, oficjalnie zapowiedziała wydanie gry Space Siege. Premiera tego tytułu planowana jest na pierwszy kwartał 2008 roku. Autorzy utrzymują, że będzie to action-RPG z fabułą osadzoną w dalekiej przyszłości.

Jak podaje oficjalna strona Segi, Space Siege z założenia ma być następcą wielkiego Dungeon Siege. Gra wydana zostanie jedynie na PC.

Mimo odległej daty premiery, twórcy gry już teraz zdradzili nieco szczegółów dotyczących fabuły gry. Akcja rozpoczyna się na statku Armstrong, w wielkim transportowcu będącym jednym z nielicznych bastionów ludzkości, pozostałych po ataku nieznanej rasy obcych.

Gracze będą mieli możliwość wcielenia się w postać Setha Walkera, inżyniera, który poświęcił swe życie dla ratowania rasy ludzkiej. Seth zmodyfikował swoje ciało cybernetycznymi elementami. Utracił przez to człowieczeństwo, ale zyskał moc by stawić czoła obcym.

Jak zapowiadają twórcy, jedną z głównych zalet Space Siege będzie nieliniowa fabuła. Tylko od decyzji gracza zależeć będzie, jak wiele ze swego człowieczeństwa poświęci główny bohater. To ważne, bo wraz z postępującym odczłowieczaniem się Seth'a, zmieniają się reakcje NPC'ów na neszego herosa. Inna będzie również fabuła gry.

Pierwsze wiadomości dotyczące Space Siege brzmią zachęcająco. Czekamy z niecierpliwością na dalsze komunikaty w sprawie. Zainteresowanych tematem odsyłam do oficjalnej strony.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: