Sekrety króla

Dzieci mają kolejną grę multimedialną, wyprodukowaną przez firmę Optimus Nexus, pt.: ''Sekrety Króla''. Instrukcja gry, to opis czterech ikonek, nie sprawi więc kłopotu tym dzieciom, które dopiero uczą się czytać.

Dzieci mają kolejną grę multimedialną, wyprodukowaną przez firmę Optimus Nexus, pt.: ''Sekrety Króla''. Instrukcja gry, to opis czterech ikonek, nie sprawi więc kłopotu tym dzieciom, które dopiero uczą się czytać.

Jest to interaktywna bajka, której bohaterem jest sympatyczny król. Ponieważ początek bajki jest zawsze taki sam- król musi sprawić, żeby on i jego żona znów byli szczęśliwi- każdorazowo dziecko może stworzyć na nowo gry. I tu zaczyna się pole popisu dla dzieci. W zależności od tego co uznaj za słuszne, decydują co zrobi król (to jego postacią poruszają się po ekranie. Czy zapyta o radę swoją żonę czy matkę, pomoże staruszce nieść torbę czy też wyręczy się służbą. W ten sposób bajka uczy dokonywania wyborów i ponoszenia związanych z nim konsekwencji. Każdy wybór jest skomentowany przez lektora. Tłumaczy on dziecku dlaczego jego wybór jest słuszny, bądź też odwrotnie. I tak np. dziecko uczy się, że lepiej o radę pytać osób starszych, tym samym bardziej doświadczonych, niż osób młodych.

Każda sytuacja opisywana jest przez lektora - narratora, on też tłumaczy co należy wykonać w danym zadaniu. Zadania to różnego rodzaju zabawy edukacyjne. Zabawy są w różnym stopniu trudności, od bardzo łatwych, jak np. ułożenie bukietu z kwiatów, gdzie wystarczy dobrze posługiwać się myszką, do trudniejszych, gdzie należy wskazać do jakich narządów w organizmie człowieka podobne są: pompka, balon, czy koła zębate. Błędne rozwiązanie nie przerywa zabawy, dziecko musi tylko w zamian wykonać inne zadanie.

Grę poleciłabym także tym wszystkim, którzy lubią "Bajki dla potłuczonych" kabaretu "Potem". "Sekrety Króla" wiernie oddają ich charakter. Jeśli kogoś nie zrazi mała szybkość z jaką rozgrywa się akcja, może spokojnie pograć w tą grę w gronie znajomych. Rozbawić może także nawiązanie do innych bajek lub do mitów. Dzieci tego nie zauważą, starsi użytkownicy, szczególnie ci bardziej oczytani, na pewno.

Płyta działa również na komputerze Macintosh.

Wydawca: Optimus Nexus

Dystrybucja: Optimus Nexus

Wymagania:

System: Windows lub Mac OS 7.0

Procesor: 486DX 33

Grafika: SVGA

RAM: 8 MB

Inne: CD-ROM 2x

karta dźwiękowa zgodna z SB