Sekrety "organicznych" technologii Samsunga i LG wykradzione

Koreańskim firmom Samsung i LG jeden z podwykonawców skradł dokumentację techniczną dotyczącą wyświetlaczy OLED. "To wielki gospodarczy cios dla narodu" - grzmią władze!

Władze Korei Południowej zatrzymały trzech Koreańczyków zatrudnionych w koreańskim oddziale firmy Orbotech. Oskarżyły ich o wyciek informacji dotyczących technologii wykorzystywanych przy produkcji wyświetlaczy OLED przez firmy LG Display i Samsung Mobile Display.

Sprawcom udało się skraść kilka bardzo ważnych schematów, które według władz "stanowiły rdzeń krajowej technologii przemysłowej". Przekopiowali je na przenośne pamięci USB przypominające karty kredytowe.

"Zachowali informacje na przenośnych pamięciach USB, które ukryli w butach, paskach i portfelach" - powiedział prokurator.

Według informacji władz, które zdecydowały się również na oskarżenie oddziału Orbotech, skradziono schematy 55-calowych paneli, które jeszcze nie trafiły na rynek. Twierdzą one ponadto, że zagraniczne firmy są już w posiadaniu skradzionych danych i że wyciek ten jest "wielkim gospodarczym ciosem dla narodu".

__________________

Być może słowa władz koreańskich są trochę przesadzone. Nie zmienia to jednak faktu, że szpiegostwo przemysłowe to okropny proceder, który może rozłożyć nawet największe firmy "na łopatki".