Seks oralny nietoperzy, czyli Anty-Noble 2010


Zarządzanie

Alessandro Pluchino, Andrea Rapisarda, Cesare Garofalo (Universytet w Catanii, Włochy) - matematycznie wykazali, że firmy byłyby bardziej efektywne, gdyby awanse na wyższe stanowiska przyznawano pracownikom losowo.

Zdrowie publiczne

Manuel Barbeito, Charles Mathews, Larry Taylor (Industrial Health and Safety Office, Fort Detrick, Maryland, USA) - na drodze eksperymentów ustalili, że mikroby mają tendencję do czepiania się brodatych naukowców.

Najlepsze Anty-Noble minionych lat

W ubiegłym roku w kategorii Zdrowie Anty-Nobla otrzymała dr Elena Bodnar, wynalazca biustonosza, który w razie potrzeby można przekształcić w dwie maski przeciwgazowe. Inne wyróżnienia przypadły w udziale naukowcom, którzy badali m.in. metody otrzymywania diamentów z tequili i ustalali, czy lepiej zostać uderzonym w głowę pustą czy pełną butelką piwa.

Najciekawsze jest jednak to, że na ceremonii wręczenia Anty-Nobli pojawiają się laureaci Nobli "właściwych". Czasem nawet godzą się na rolę królików doświadczalnych - rok temu wspomniana dr Bodnar zademonstrowała swój wynalazek na przykładzie trzech noblistów: Wolfganga Ketterle, Orhana Pamuka i Paula Krugmana.

Dodajmy, że dr Bodnar kontynuuje swoje badania, czego efektem jest opracowanie wersji przeciwgazowego biustonosza dla mężczyzn - przeciwgazowej koszuli.

Więcej informacji: Improbable Research