Selfie (słitfocie) to realne zagrożenie takie jak alkohol, czy narkotyki

Uzależnienie od Selfie prawie doprowadziło do tragedii. Uważajcie na słitfocie i zastanówcie dwa razy zanim zamieścicie którąś w Internecie.

Selfie (słitfocia) to rodzaj fotografii zazwyczaj wykonywanej z trzymanego w ręce smartfona. Obecnie stanowi ona nieodłączny element serwisów społecznościowych takich jak Facebook, czy Twitter i jest wykorzystywana nawet przez największych tego świata.

Selfie (słitfocie) to realne zagrożenie takie jak alkohol, czy narkotyki

Selfie, jak się okazuje, niestety niesie ze sobą także pewne realne zagrożenia, co potwierdza historia 19-letniego Danny'ego Bowmana z Wielkiej Brytanii. Mężczyzna ten pragnął zostać modelem, w czym pomóc mu miały słitfocie zamieszczane m.in. na Facebooku. Zaczął je wykonywać w wieku 15 lat. W 2011 roku nieudanie wystartował w kastingu na modela, co przełożyło się na pogłębienie jego uzależnienia od słitfoci. Doszło nawet do tego, że w pogoni za tym idealnym ujęciem zrezygnował nawet ze szkoły wykonując swoim iPhone'em dziennie ok. 200 autoportretów. Niestety żaden nie był idealny...

Niestety uzależnienie od selfie idące w parze z brakiem sukcesów (żadna agencja reklamowa nie zwróciła uwagi na młodzieńca) doprowadziło prawie do tragedii. Mężczyzna popadł bowiem w depresję tak wielką, że postanowił popełnić samobójstwo przedawkowując leki. Na szczęście uratowała go matka.

Obecnie Danny Bowman jest już po terapii i chyba zdaje sobie sprawę, co tak właściwie się stało:

"To jest prawdziwy problem taki jak z narkotykami, alkoholem, czy hazardem. Nie życzę nikomu, aby przeszedł przez to co ja"

Uważajcie na selfie, ponieważ mogą uzależniać. Ponadto dwa razy zastanówcie się zanim zamieścicie jakąś słitfocię w Internecie. To nie komputer, nie można jej później usunąć...