Seminarium w sprawie patentów

W najbliższy wtorek, 13 lipca, w Warszawie odbędzie się seminarium pt. "Czy nadmierny rozwój praw autorskich może zagrażać rozwojowi kultury", które będzie poświęcone idei licencji Creative Commons oraz ich roli i znaczeniu w polskich warunkach.

Creative Commons to amerykańska organizacja pozarządowa, która proponuje przejście od reguły "wszystkie prawa zastrzeżone" do zasady "pewne prawa zastrzeżone". W tym celu stworzony został zestaw ogólnodostępnych licencji przeznaczonych dla autorów, muzyków i innych twórców, którzy chroniąc podstawowe prawa autorskie mogą jednocześnie rozszerzyć zasady udostępniania wyników własnej pracy szerokiej publiczności. W ciągu ostatniego roku, w ramach inicjatywy iCommons, w kilkudziesięciu krajach na całym świecie rozpoczęto prace nad dostosowaniem licencji CC do prawodawstwa narodowego. Na wtorkowym seminarium przedstawione zostaną podstawowe idee oraz możliwości przeniesienia ich licencji na grunt polskiego prawa.

Seminarium odbędzie się we wtorek, 13 lipca o godz. 16:00, w Sali KinoLab, Centrum Sztuki Współczesnej, Zamek Ujazdowski Al.Ujazdowskie 6.

Więcej informacji

http://terminal.n17.waw.pl/seminarium/