Sendo: Mamy komórkę z wieloformatowym odtwarzaczem

Era telefonów komórkowych, odtwarzających wiele formatów muzyki, zbliża się wielkimi krokami. Przedstawiciele brytyjskiej firmy Sendo podczas odbywających się w Cannes targów telekomunikacyjnych 3GSM Congress poinformowali, że dysponują już aparatem z wbudowanym odtwarzaczem muzycznym, obsługującym formaty MP3, AAC i AAC+.

X2, urządzenie firmy Sendo, to smartphone, który ma wejść do sprzedaży już w kwietniu tego roku. Jak poinformował Hugh Bronan, dyrektor wykonawczy firmy, jego cena ma wynosić 187 USD. Urządzenie działa w środowisku Symbian OS, oferuje możliwość rozszerzenia pamięci z 38 MB do 1 GB oraz dysponuje systemem odtwarzania muzyki Sendo Sonix.

Aparat X2 to odpowiedź brytyjskiej firmy na deklaracje światowych gigantów telekomunikacyjnych, Nokii, Sony Ericssona i Motoroli, które, także na targach 3GSM, zapowiedziały zwiększenie nakładów na wypracowanie technologii odtwarzaczy w telefonach komórkowych, które odtwarzałyby wiele formatów muzycznych. Nie zaprezentowano jednak modeli takich 'komórek'.

Więcej informacji na stronie producenta oraz w specjalnym wątku.


Zobacz również