Sensoria Health Band to pierwsza opaska, która wykryje objawy COVID-19

Firma Sensoria Health zaprezentowała pierwszą inteligentną opaskę, która jest w stanie wykryć potencjalne objawy COVID-19.

Sensoria Health to mało znana w naszym kraju marka. Warto jednak dać jej szansę, bowiem od lat skupiona jest ona na tworzeniu rozwiązań z zakresu wearables, które pomagają zdalnie monitorować stan zdrowia. Najnowszy produkt firmy to smartband - Sensoria Health Band.

Sensoria Health Band - pierwszy smartband, który wykryje objawy COVID-19

Pod względem designu Sensoria Health Band prezentuje się dość klasycznie. Prostokątny, kolorowy wyświetlacz na bieżąco podaje nam najważniejsze informacje dotyczące naszego zdrowia.

Sensoria Health Band

Sensoria Health Band

Urządzenie jest w stanie śledzić wskaźniki, które mogą wskazywać na infekcję COVID-19 w jej wczesnym etapie. Obejmuje to temperaturę, tętno i nasycenie krwi tlenem. Zebrane informacje są analizowane przez aplikację na smartfony (Android lub iOS) i w razie przekroczenia dopuszczalnych norm, użytkownik otrzyma specjalne powiadomienie.

Jak przystało na nowoczesny smartband nie mogło zabraknąć również funkcji powiązanych ze sportem i aktywnością jak: pulsometr, oksymetr, pedometr czy krokomierz. Producent wyposażył swój sprzęt także w system powiadomień.

Sensoria Health Band została wykonana w zgodzie z normą IP67 co oznacza, że jest odporna na zachlapania, pyły i deszcz, ale nie na całkowite zanurzenie w wodzie. Na uwagę zasługuje również bateria urządzenia, która na jednym ładowaniu zapewni nam od 5 do 7 dni użytkowania opaski. Całość wyceniono na 69 dolarów (~ 255 złotych).

Opaskę można zamawiać na oficjalnej stronie producenta. Wysyłka pierwszych modeli rozpocznie się pod koniec września.

Zobacz również: Nvidia GeForce RTX 3070, 3080 i 3090 - specyfikacje i ceny