Sequel Star Wars: Galaxies w przygotowaniu?

To, co niedawno wydawało się jedynie zwykłą plotką, staje się coraz bardziej prawdopodobne. Wczoraj BioWare oraz Lucas Arts oficjalnie przyznały się do rozpoczęcia prac nad nowym projektem. Niestety, żadna ze stron nie chciała zdradzić szczegółów przedsięwzięcia.

Wszystko zaczęło się od bardzo nieoficjalnych doniesień, jakoby miał powstać nowy MMO osadzony w świecie Star Wars. Teraz wszystko zaczyna się powoli składać w logiczną całość. BioWare oraz Lucas Arts oficjalnie pracują nad czymś, co same nazywają "przełomowym dziełem".

Zdaniem przedstawicieli, obie firmy doskonale się uzupełniają. Łączy ich podobna wizja przyszłości rynku gier komputerowych. To, oraz przeszłe osiągnięcia, zadecydowały o podjęciu współpracy.

Zadaniem BioWare w całym przedsięwzięciu będzie zadbanie o jakość fabuły oraz oryginalność postaci w grze. Resztę ma nadzorować Lucas Arts. To jednak duże uproszczenie. Szefostwo tych dwóch firm podkreśla, że granice współpracy będą bardziej rozmyte.

To byłoby na tyle jeśli chodzi o oficjalne doniesienia w tej sprawie. W kuluarach mówi się, że grą o którą chodzi jest sequel Star Wars: Galaxies. Czy jednak okaże się to prawdą? O tym dowiemy się w najbliższej przyszłości.