Seria "Adibu" dla dzieci w sklepach

Wiadomość specjalnie dla rodziców i ich pociech. Od wczoraj na polskich półkach sklepowych można znaleźć bardzo ciekawą serię gier dla najmłodszych - Adibu. Produkty sygnowane wymienionym logo przeznaczone są dla graczy w wieku od 2 do 8 lat. Wszystkie łączą zabawę z edukacją.

Seria programów edukacyjnych Adibu to pierwsze lekcje dla dzieci w wieku przedszkolnym, a także tych, które rozpoczynają naukę w szkole. Wszystkie tytuły są dostosowane do programu polskiej szkoły oraz przedszkola. Stopień trudności poszczególnych gier jest dostosowany do wieku i możliwości dziecka. Rodzice mają pełną kontrolę nad przebiegiem gry. Mogą bowiem nie tylko ustawić parametry odpowiednie dla dziecka, ale również czas, który dziecko może spędzić przed komputerem.

Seria dzieli się na dwie grupy Mały Adibu oraz Adibu. Programy Mały Adibu powstały z myślą o najmłodszych dzieciach (2-5 lat). Znajdziemy w nich zadania polegające na rozróżnianiu kolorów i kształtów czy poznawaniu cyfr. Gry Adibu są z kolei dedykowane dzieciom nieco starszym (4-8 lat). Dają możliwość rozwijania oraz doskonalenia umiejętności językowych i matematycznych, odkrywania tajemnic przyrody i nauki.

Polskim dystrybutorem obu cykli jest firma CD Projekt. W skład serii wchodzi osiem tytułów, w cenie 59,90 złotych każdy.