Seria nowych cyfraków Fuji

Fuji ujawniła szczegóły trzech nowych modeli cyfrowych aparatów fotograficznych, które mają trafić na rynek w bieżącym roku.

Jednym z trzech zapowiedzianych przez Fuji nowych modeli aparatów cyfrowych jest średniej klasy FinePix F601 Zoom wyposażony w 3,1 megapikselową matrycę CCD, 4,4x zoom optyczny, opcje przechwytywania wideo AVI w rozdzielczości 640x480 VGA lub 320x240 QVGA przy 15 klatkach na sekundę oraz kartę SmartMedia o pojemności 120MB, która jest w stanie zarejestrować około 9 godzin dźwięku. FinePix F601 Zoom pojawi się w sklepach w kwietniu 2002 i ma kosztować 559 USD.

FinePix S602 Zoom to z kolei bardziej profesjonalny aparat z matrycą Super CCD,6x optycznym zoomem i pełną ręczną kontrolą. Urządzenie zaopatrzone jest w opcję 'dual auto-focus' pozwalającą robić zdjęcia w rożnorodnych warunkach oświetleniowych, przechwytuje wideo przy 30 klatkach na sekundę oraz oferuje precyzyjne mechanizmy kontroli pracy migawki. FinePix S602 Zoom ma pojawić się na rynku w czerwcu 2002, a jego cena nie została jeszcze podana.

Trzecim z nowych modeli jest FinePix S2 Pro - urządzenie dla zawodowców oczekujących od cyfrowego aparatu wszystkiego co możliwe. System Super CCD nowego cyfraka jest w stanie przechwytywać 6,1 miliona pikseli oraz oferuje tryb rejestracji CCD-Raw umożliwiający edycję ujęć przed ich wewnętrzną obróbką w aparacie. Aparat wyposażony jest także w system Dual-Storage Media oraz porty FireWire i USB 1.1. Premiera FinePix S2 Pro zapowiedziana została na drugą połowę bieżącego roku.

http://www.fujifilm.com


Zobacz również