Seriale kryminalne oparte na faktach – 8 wstrząsających thrillerów na Halloween

Szukasz thrillera, który warto obejrzeć w Halloween? Oto 8 seriali fabularnych z gatunku true crime, które zabiorą Cię w podróż do umysłów seryjnych zabójców i psychopatów.

fot. Apple TV

Halloweenowe filmy i seriale zwykle roją się od zjaw, duchów, czarownic i wampirów. Dla jednych są to stwory zbyt straszne, dla innych z kolei zbyt dziecinne. Alternatywą dla tego typu produkcji mogą być seriale z gatunku true crime, których fabuły zainspirowały prawdziwe wydarzenia. Najczęściej opowiadają one historie zabójców i prowadzonych w ich sprawie śledztw, a ich twórcy starają się przeniknąć zagadkę pochodzenia zła.

Pełna suspensu i plot twistów fabuła, aura niepokoju, a nierzadko dawka gore sprawiają, że seriale kryminalne oparte na faktach mogą być wciągającym seansem na Halloween. Wybraliśmy 8 fabularnych serii true crime, które są dostępne na Netfliksie, HBO Max, Disney+ oraz Apple TV. Na naszej liście znajdziecie zarówno produkcje, w których nie brakuje drastycznych widoków, jak i seriale bazujące głównie na nastroju. Przy każdej produkcji znajdziecie informacje na temat obrazów przemocy i gore – mamy nadzieję, że pomoże Wam to zdecydować się na seans.

Zobacz również:

  • Krawiec, sezon 2. Kiedy turecka opowieść o szalonej miłości powróci na platformę Netflix?

Seriale true crime – 8 wstrząsających thrillerów na Halloween

Zobacz także: Filmy i seriale dla dzieci i młodzieży na Halloween – co obejrzeć na Netfliksie?


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: