Service Pack 1 RTM do Visty - już jest!

Zgodnie z nieoficjalnymi - ale dość dobrze potwierdzonymi - danymi, SP1 do Visty na witrynie Windows Update pojawi się już we wtorek. System Windows Vista ze zintegrowanym pakietem łat i poprawek wejdzie oficjalnie do sprzedaży następnego dnia, czyli w środę.

Service Pack 1 do pobrania

Service Pack 1 do systemu Windows Vista został już udostępniony. Jeśli chcesz go pobrać albo poznać, czy po jego instalacji system przyspieszy przeczytaj naszą recenzję pakietu w artykule:

"Vista SP1 - czasem szybciej, czasem wolniej, niemal zawsze w tyle za XP"

Pakiet Service Pack 1 w wersji ostatecznej (RTM) pojawi się na witrynie Windows Update. Nie będzie wymagał żadnych nieczystych sztuczek z Rejestrem, zmusi natomiast internautów do pobrania od 65 do 535 MB danych - systemu nie warto więc aktualizować przy połączeniu, w którym liczona jest ilość przesłanych informacji.

Problemy ze sterownikami, które w wyjątkowych okolicznościach powodowały awarię systemu i utratę danych, nie zostały rozwiązane. Microsoftowi udało się jednak zidentyfikować listę felernych sterowników, użytkownicy powinni poczekać na ich uaktualnienie.

W momencie wejścia Visty SP1 na rynek, zaczną też obowiązywać nowe, niższe ceny systemu, o których informowaliśmy na początku miesiąca:

Nowy cennik Windows Visty w wersji pudełkowej (BOX) w Unii Europejskiej

Nowy cennik Windows Visty w wersji pudełkowej (BOX) w Unii Europejskiej

Pakiet można pobrać na witrynie Microsoftu: w wersji dla Visty x32 (32-bitowej) i Visty x64. Spis powodujących problemy sterowników umieściliśmy w redakcyjnym blogu.

Aktualizacja: 20 marca 2008 14:03

Tekst uaktualniliśmy o odsyłacz do spisu felernych sterowników - jak się okazuje, Microsoftowi udało się je zidentyfikować.

Jeśli w twoim komputerze znajdują się wymienione urządzenia, instalacja pakietu SP1 jest obecnie niewskazana, może bowiem prowadzić do licznego występowania tzw. BSOD-ów (niebieskich ekranów śmierci). Powinieneś uaktualnić drivery albo poczekać na oficjalne udostępnienie SP1 w połowie kwietnia bieżącego roku.

Aktualizacja: 18 marca 2008 17:44

Jak podają nasi koledzy z amerykańskiego Computerworlda, SP1 pojawi się dziś w Windows Update jako opcjonalne uaktualnienie, a na witrynie Microsoftu - jako zbiorczy zestaw łat. Ale dostępny będzie wyłącznie dla posiadaczy angielskiej, niemieckiej, francuskiej, hiszpańskiej lub japońskiej wersji Windows Visty, w których komputerach nie zostaną wykryte felerne sterowniki.

Service Pack 1 dla innych wersji językowych zostanie udostępniony za miesiąc. W tym samym czasie pakiet przeobrazi się z łaty "opcjonalnej" w "niezbędną".

SP1 do pobrania dostępny jest na witrynie Microsoftu.


Zobacz również