Service Pack 1 do Windows Vista jeszcze w tym roku

Wygląda na to, że Microsoft szykuje już pierwszy Service Pack do systemu Windows Vista i zamierza opublikować go pod koniec tego roku. Firma wysłała do niektórych klientów i partnerów prośbę o włączenie się do programu testowego i dostarczanie wszelkich informacji, które mogłyby pomóc w tworzeniu SP1 i wydaniu go w drugiej połowie 2007 roku.

System Windows Vista, następcę Windows XP, klienci indywidualni kupić będą mogli już pod koniec stycznia. Być może jednak warto poczekać z "przesiadką" aż do końca roku. Wtedy właśnie świat ujrzeć ma pierwszy Service Pack do systemu. Co ciekawe, będzie on zawierał zmiany, które według wielu komentatorów powinny pojawić się w oryginalnej wersji. Według australijskiego magazynu APC, SP1 do Visty skupi w sobie wysoce istotne poprawki dotyczące bezpieczeństwa. Być może również zawierać będzie PowerShell dla Visty.

Niewykluczone, że "druga połowa roku" to tak naprawdę grudzień. Dokładnie 11 miesięcy zajęło opublikowanie pierwszego Service Packa dla Windows XP - być może tym razem sytuacja będzie podobna ale pamiętajmy, że Microsoft dołoży wszelkich starań aby dzień premiery nastąpił dużo szybciej. Wielu użytkowników niewątpliwie poczeka z kupieniem Visty przynajmniej do publikacji pierwszego SP.