Service Pack 2 - sposób na robaki?

Zdaniem ekspertów, zmiany w konfiguracji systemu Windows XP, wprowadzone do niego przez Service Pack 2, mogą skutecznie powstrzymać przed rozprzestrzenianiem się wiele groźnych robaków - takich jak np. Sasser, Slammer czy Blaster. "Microsoft wykonał znakomitą robotę - szczególnie w zakresie ochrony stosu i pamięci" - mówi, cytowany przez serwis ZDNet.co.uk, Mikko Hypponen, szef firmy F-Secure.

Eksperci z F-Secure mieli już okazję dokładnie przeanalizować zmiany, które do systemu Windows XP wprowadza Service Pack 2 (Microsoft udostępnił uaktualnienie profesjonalistom już kilka dni temu) - ich pierwsze wrażenia są bardzo pozytywne. "Microsoft wykonał znakomitą robotę - szczególnie w zakresie ochrony stosu i pamięci. Raczej nie powinniśmy już obawiać się tak zmasowanych ataków robaków - teraz będzie znacznie trudniej zaatakować Windows XP za pośrednictwem automatycznych robaków sieciowych" - powiedział dziennikarzowihttp://ZDNet.co.uk Hypponen.

Szef F-Secure zastrzegł jednak, że poprawienie zabezpieczeń systemu Windows XP nie oznacza wcale, ze użytkownicy będą 100-proc. bezpieczni w sieci - może się przecież zdarzyć, że robak zaatakuje system wykorzystując np. lukę w zabezpieczeniach aplikacji innego producenta, zainstalowanej w systemie Windows XP. Sam system stał się jednak znacznie bezpieczniejszy. "Dlatego mam nadzieję, że użytkownicy będą instalować Service Pack 2" - konkluduje Mikko Hypponen.

Zobacz również:

  • Wiedźmin 3 na PS5 i Xbox Series X. Wszystko, co wiemy o aktualizacji

Więcej informacji:

http://www.zdnet.co.uk

Pełne wydanie Microsoft Windows XP Service Pack 2 można pobrać z naszego serwisu FTP.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: