Service Pack 3 do XP już gotowy - 29 kwietnia do pobrania

Service Pack 3 do Windows XP osiągnął status "release to manufacturing". Oznacza to, że prace nad nim zostały zakończone i lada dzień zbiorczy zestaw łat i poprawek zostanie udostępniony. Użytkownicy Microsoft Download Center będą mogli skorzystać z SP3 29 kwietnia - wtedy też zostaną uaktualnione bazy wiedzy. Wersję zintegrowaną z Windows XP lada dzień otrzymają partnerzy OEM i klienci korporacyjni. Subskrybenci MSDN i TechNetu uzyskają dostęp do SP3 w maju.

Informacje o tym, że Service Pack 3 znalazł się na etapie RTM, czyli został już dogłębnie przetestowany i jest gotowy do publikacji (ang. General Availability, GA) przekazał Chris Keroack, kierownik ds. wydań w Microsofcie. Wraz z SP3 instaluje się nowsza wersja modułu FIPS. My zaś zapraszamy do lektury któkiego przewodnika po SP3 dla Windows XP.

Kto może już teraz skorzystać z Service Pack 3?

Dodatek jest rozsyłany do producentów komputerów oraz użytkowników licencji zbiorczych, czyli firm.

Kiedy SP3 trafi w ręce użytkowników końcowych?

Pakiet ma zostać udostępniony za pośrednictwem usługi Windows Update 29 kwietnia 2008 - w ostatni wtorek tego miesiąca. Przez kilka tygodni pobranie SP3 ma być opcjonalne.

Co z lokalnymi wersjami językowymi SP3?

O ile wydania RTM w językach chińskim (uproszczonym), angielskim, francuskim, niemieckim, hiszpańskim, koreańskim i japońskim są już gotowe, to na kolejne lokalizacje trzeba poczekać do 5 maja. Wtedy w fazie RTM ma znaleźć się 18 kolejnych wydań językowych Service Packa 3, w tym polskie.

Service Pack 3 do XP już gotowy - 29 kwietnia do pobrania

Wraz z SP3 instaluje się nowsza wersja modułu FIPS

Aktualizacja: 23 kwietnia 2008 23:20

Wbrew wcześniejszym zapewnieniom, SP3 PL do Windows XP został już udostępniony na witrynach Technet/MSDN. Aby pobrać polskie wydanie pakietu Service Pack 3 do XP, wystarczy skorzystać z tego odsyłacza - oczywiście wymagana jest aktywna (odpłatna) subskrypcja MSDN/Technet.