Serwer dla elektronicznych książek

Adobe ogłosiła uruchomienie Content Servera 2.0, profesjonalnego rozwiązania programowego pozwalającego wydawcom, dystrybutorom i sprzedawcom bezpiecznie przesyłać elektroniczne książki w formacie PDF.

Podczas targów Seybold firma Adobe ogłosiła uruchomienie Content Servera 2.0, programowego rozwiązania przeznaczonego do dystrybucji elektronicznych książek [eBooks] tworzonych w formacie PDF [Portable Document Format]. Adobe Content Server 2.0 wyposażony jest w przypominający przeglądarkę internetową interfejs i łączy funkcje łańcucha dostawczego elektronicznych książek: opracowanie, szyfrowanie i dystrybucję przez Internet.

Pakiet zawiera również aplikację Adobe PDF Merchant, która pozwala wybrać pomiędzy dwoma procedurami zarządzania cyfrowymi prawami autorskimi: EBX i PDF Merchant. Twórcy zawartości mogą natomiast korzystać z programu do szyfrowania swoich plików PDF z myślą o publikacji online w formie eBooks. Adobe Content Server 2.0 umożliwia także zarządzanie rynkiem elektronicznych książek składającym się z wydawców, dystrybutorów i detalistów, którzy mogą także wykorzystywać system do bezpośredniej sprzedaży 'eKsiążek' czytelnikom.

www.adobe.com


Zobacz również