Serwer domowej rozrywki

Toshiba zaprezentowała urządzenie o nazwie Magnia SG20, pretendujące do miana "domowego centrum cyfrowej rozrywki". Przedstawiciele firmy twierdzą, że Magnia jest w stanie odtworzyć większość cyfrowych multimediów – płyty CD i DVD, pliki MP3, strumieniową transmisję dźwięku oraz obrazu.

Urządzenie wyposażone jest w 15 GB dysk (oraz możliwość podłączenia kolejnych), kartę sieciową oraz system operacyjny oparty na Linuksie. Można je bez problemu podłączyć do domowej sieci komputerowej lub do Internetu (np. po to, by pobrać nowe multimedia lub uaktualnienia do oprogramowania).

Jego przeznaczeniem jest stanie się domowym centrum rozrywki. Do Magnia SG20 można podłączyć całą domową elektronikę "rozrywkową" – komputery, telewizor, odtwarzacz CD czy DVD. Dzięki temu możliwe będzie np. oglądanie na telewizorze filmów z komputerowego napędu DVD bez konieczności korzystania z karty z wyjściem TV, przeglądanie plików graficznych na ekranie TV, słuchanie muzyki z MP3 z domowego zestawu stereo (zamiast korzystać z komputerowych głośników) – możliwości są praktycznie nieograniczone.

Wadą Magnia SG20 Wireless Media Center jest, niestety, cena – urządzenie w podstawowej wersji (z jednym dyskiem i bez karty sieciowej) kosztuje 1,4 tys. USD.