Serwer graficzny 2.0 Adobe

Adobe Systems przedstawiła najnowszą wersję oprogramowania serwera graficznego Adobe Graphics Server 2.0 (znanego wcześniej jako Adobe AlterCast). Nowe oprogramowanie ma skrócić czas oraz zmniejszyć koszty tworzenia i aktualizowania obrazów.

Aplikacja łatwo integruje się z programami do zarządzania zasobami i do obsługi handlu elektronicznego. Graphics Server 2.0 wspomaga proces publikowania w sieci, ułatwia tworzenie i aktualizowanie obrazów oraz ich adaptację na potrzeby różnych mediów. Program może aktualizować projekty wykonane z pomocą Adobe Photoshop, Illustrator, GoLive i InDesign.

Serwer graficzny obsługuje różne formaty plików i może być zintegrowany z innymi aplikacjami Adobe.

Adobe Graphics Server może być wykorzystany w produkcji materiałów do stron WWW i publikacji intermedialnych. Spełnia także wymagania systemów zarządzania zasobami oraz przygotowania do druku. Wśród nowych możliwości wymienić należy obsługę formatów Encapsulated PostScript (EPS) i Adobe Portable Document Format (PDF); konwersję plików SVG (Scalable Vector Graphics) do formatu Adobe PDF; rozszerzoną obsługę metadanych w obrazach oraz plików i mechanizmów programu Adobe 7.0; operowanie obrazami CMYK oraz obsługę ścieżek maskujących.

Oprogramowanie jest zgodne z otwartymi standardami i interfejsami API, dzięki czemu działa na najważniejszych serwerach aplikacji firm BEA, IBM, iPlanet i Oracle.

Adobe Graphics Server 2.0 ma być dostępny w sprzedaży w tym roku. Więcej informacji:http://www.adobe.com/products/server/graphics/main.html.