Serwery Google nie wyrabiają - kopia zapasowa w ograniczonym zakresie

Google tymczasowo wyłącza tworzenie kopii zapasowych z aplikacji do wysyłania wiadomości w Zdjęciach Google. Wszystko przez problemu z przepustowością.

Pracownicy Google potwierdzili, że ich aplikacja Zdjęcia Google wyłączy automatyczne tworzenie kopii zapasowych oraz synchronizację multimediów z aplikacji do wysyłania wiadomości.

Zdjęcia Google na Androida

Zdjęcia Google na Androida

Znaczna część użytkowników wysyła ogromne ilości zdjęć oraz plików wideo za pośrednictwem komunikatorów internetowych. Wybuch pandemii koronawirus spowodował, że ludzie jeszcze chętniej korzystają z wszelkiego rodzaju aplikacji do komunikowania się takich, jak Messenger czy WhatsApp.

Google postanowiło wyłączyć automatyczną synchronizację multimediów z tych aplikacji w Zdjęciach Google. Wszystko przez problemy z utrzymaniem odpowiedniej przepustowości łącza danych.

Gigant z Mountain View już wkrótce rozpocznie powiadamianie użytkowników o wyłączeniu kopii zapasowej. Stosowny monit pojawi się po otwarciu aplikacji Zdjęcia Google na urządzeniu z systemem operacyjnym Android lub iOS.

Użytkownicy nadal będą mogli ręcznie wymusić synchronizacje i tworzenie kopii zapasowy dla komunikatorów sieciowych. Portal XDA-Developers ujawnił, że Google wyłączy automatyczne tworzenie kopii zapasowych w kilku aplikacjach takich, jak Facebook, Helo, Instagram, LINE, Wiadomości, Messenger, Snapchat, Twitter, Viber, i WhatsApp. Wykonane już kopie zapasowe nie zostaną usunięte.

Wyłączenie kopii zapasowej z komunikatorów sieciowych przez Google to kolejne po redukcji przepustowości Netflix'a, YouTube oraz TikTok działania mające na celu ograniczenie przeciążenia serwerów i infrastruktury sieciowej.

Ciekawe dlaczego Google zdecydowało się na takie działania tak późno. Czyżby firmie zabrakło miejsca na serwerach?

Zobacz, jak korzystać z usługi Zdjęcia Google

Sprawdź, ile kosztuje Samsung Galaxy A50