Serwery Microsoftu wygrywają z serwerami projektu Ubuntu

W drugim kwartale 2008 r. najstabilniejszym mechanizmem dostarczającym uaktualnienia był Microsoft Update koncernu z Redmond - wyliczył serwis Pingdom.com, specjalizujący się w monitorowaniu stanu stron internetowych i serwerów. "Uptime" (czyli okres nieprzerwanego działania usługi) wyniósł w przypadku MU 100%.

Na kolejnych miejscach zestawienia znalazły się serwery aktualizacyjne firmy Apple oraz projektu Ubuntu - czas ich niedostępności w analizowanym okresie wyniósł, odpowiednio, 2 godziny 34 minuty oraz 1 dzień 5 godzin 45 minut (oczywiście, są to zsumowane wszystkie przerwy, które wystąpiły drugim kwartale 2008 r.). Wartości te przekładają się na 99,9% niezawodności systemu aktualizacyjnego Apple'a oraz 98,64% w przypadku Ubuntu.

Autorzy opracowania podkreślają, że mimo dość długiej (w porównaniu z Microsoft Update i Apple Software Update) łącznej niedostępności głównego systemu aktualizacyjnego Ubuntu użytkownicy dystrybucji Linuksa ani przez chwilę nie mieli problemu z dostępem do uaktualnień dla swojego systemu - są one bowiem dostępne na wielu serwerach lustrzanych rozsianych po całym świecie.

Więcej informacji znaleźć można w blogu Pingdom.com.